8.6.2026 ♡ Ardal Cordis Paladin slaví 12. narozeniny
Nedá se moc slovy popsat to štěstí a vděčnost, které celý dnešek cítím. Můj milovaný pArdálek dnes oslavil 12. narozky a to (klepu na všechno co můžu) ve zdraví! A tak už se tedy ofiko zařadil mezi dlouhověké hovawarty :)
Ještě před pár týdny jsem myslela, že se budeme muset podle preventivního sona potýkat s rakovinou jater...naštěstí jsem tomu odmítala uvěřit a doplňující CT a cytologie toto tvrzení vyvrátily a potvrdily nezhoubný novotvar na slezině, který mohla vyřešit operace. Měla jsem obrovský strach z narkózy, ale ten můj kluk statečný i v tomhle věku všechno zvládnul. Na další den jsem si ho mohla přivézt v pořádku domů a od té doby je zase veselý, ještě víc umazlený a líp mu to i ťapká. Podle histologie nález odpovídal krvácení do sleziny a následným hojivým změnám...jak k tomu došlo, to už zůstane navždy záhadou. Důležité je, že jsme na to přišli včas a tahle celá krize je snad za námi. Zítra jdeme vytáhnout stehy a budeme pokračovat v rekonvalescenci. A já prostě nepřestávám s obrovskou pokorou věřit a doufat, že tu s námi do té patnáctky v dobré náladě vydrží a že si spolu s Víťou budou za chvilku ťapkat na procházkách ve stejném tempu :) Tak miláčku můj pArdálkovitý, hlavně to zdravíčko ti přeju a snad už nás žádné podobné jobovky nečekají!
Nedá se moc slovy popsat to štěstí a vděčnost, které celý dnešek cítím. Můj milovaný pArdálek dnes oslavil 12. narozky a to (klepu na všechno co můžu) ve zdraví! A tak už se tedy ofiko zařadil mezi dlouhověké hovawarty :)
Ještě před pár týdny jsem myslela, že se budeme muset podle preventivního sona potýkat s rakovinou jater...naštěstí jsem tomu odmítala uvěřit a doplňující CT a cytologie toto tvrzení vyvrátily a potvrdily nezhoubný novotvar na slezině, který mohla vyřešit operace. Měla jsem obrovský strach z narkózy, ale ten můj kluk statečný i v tomhle věku všechno zvládnul. Na další den jsem si ho mohla přivézt v pořádku domů a od té doby je zase veselý, ještě víc umazlený a líp mu to i ťapká. Podle histologie nález odpovídal krvácení do sleziny a následným hojivým změnám...jak k tomu došlo, to už zůstane navždy záhadou. Důležité je, že jsme na to přišli včas a tahle celá krize je snad za námi. Zítra jdeme vytáhnout stehy a budeme pokračovat v rekonvalescenci. A já prostě nepřestávám s obrovskou pokorou věřit a doufat, že tu s námi do té patnáctky v dobré náladě vydrží a že si spolu s Víťou budou za chvilku ťapkat na procházkách ve stejném tempu :) Tak miláčku můj pArdálkovitý, hlavně to zdravíčko ti přeju a snad už nás žádné podobné jobovky nečekají!
7.6.2026 ♡ Sraz Frajerů, Bouzov
Druhý malý sraz velkých Frajerů proběhnul na Bouzově - vzhledem k počasí, které pro ty naše poloseveřany nebylo zrovna příznivé, jsme začali malou koupačkou (obzvlášť Furrynka už je tedy velká plavkyně, co se toho nebojí!) a výlet jsme zakončili na hradě. Moc děkujeme všem za účast, je to opravdu takový splněný sen, že jsme se mohli už podruhé po odjezdu štěňátek sejít v tak hojném počtu (dokonce za námi přijel i Firnen aka Frostík ze Slovenska) a snad se nám to bude dařit dál. No a teď už jen napjatě čekáme, kdy nám konečně dorazí průkazy původu, abychom se mohli vypravit na návštěvy :)
Druhý malý sraz velkých Frajerů proběhnul na Bouzově - vzhledem k počasí, které pro ty naše poloseveřany nebylo zrovna příznivé, jsme začali malou koupačkou (obzvlášť Furrynka už je tedy velká plavkyně, co se toho nebojí!) a výlet jsme zakončili na hradě. Moc děkujeme všem za účast, je to opravdu takový splněný sen, že jsme se mohli už podruhé po odjezdu štěňátek sejít v tak hojném počtu (dokonce za námi přijel i Firnen aka Frostík ze Slovenska) a snad se nám to bude dařit dál. No a teď už jen napjatě čekáme, kdy nám konečně dorazí průkazy původu, abychom se mohli vypravit na návštěvy :)
7.6.2026 ♡ Fantaghiro Eldunarya a její výstavní premiéra
Neděli dopoledne jsme strávili v Olomouci na krajské výstavě psů Florinka, kam jsme poprvé přihlásili do třídy štěňátek naši Giri. No, na tom předvedení budeme muset ještě hodně máknout, ale důležité je, jak Girinka skvěle zvládla všechen ruch a atmosféru, stejně jako spoustu lidí, psů a posouzení moc milé paní rozhodčí Frnčové. Ve třídě byla sama a odnesla si známku Velmi nadějná 1, Nejlepší štěně :D Moc nás potěšil i posudek: "4měsíční, pěkné štěně, hlava ve vývinu, tmavé oko, nůžkový skus, správně nasazené ucho, na svůj věk výborná horní linie, správný hrudník, pěkné tlapky, korektně zaúhlená, velice pěkný pohyb, štěněčí srst, milá povaha." Tak snad bude i na dalších výstavách v podobně krásných posudcích pokračovat :)
Neděli dopoledne jsme strávili v Olomouci na krajské výstavě psů Florinka, kam jsme poprvé přihlásili do třídy štěňátek naši Giri. No, na tom předvedení budeme muset ještě hodně máknout, ale důležité je, jak Girinka skvěle zvládla všechen ruch a atmosféru, stejně jako spoustu lidí, psů a posouzení moc milé paní rozhodčí Frnčové. Ve třídě byla sama a odnesla si známku Velmi nadějná 1, Nejlepší štěně :D Moc nás potěšil i posudek: "4měsíční, pěkné štěně, hlava ve vývinu, tmavé oko, nůžkový skus, správně nasazené ucho, na svůj věk výborná horní linie, správný hrudník, pěkné tlapky, korektně zaúhlená, velice pěkný pohyb, štěněčí srst, milá povaha." Tak snad bude i na dalších výstavách v podobně krásných posudcích pokračovat :)
25.5.2026 ♡ Focení smečky v rozkvetlém máku
O tom, že půjdeme nafotit smečku v sezóně rozkvetlého máku nebo jetele, mluvíme prakticky dvanáct let...a pořád jsme měli nějaké výmluvy, nebo bylo pole daleko, nebo jsme to prostě za květu nestihli...no tak teď konečně nastal ten den, kdy všechny okolnosti přály zdárnému provedení :) Jen to podvečerní sluníčko teda pořád svítilo až moc, takže jsme všichni házeli ksichtíky :D Moc děkujeme Honzíkovi za fotky na památku. Kéž by nám ta pětičlenná smečka držela ve zdraví ještě dlouho!
O tom, že půjdeme nafotit smečku v sezóně rozkvetlého máku nebo jetele, mluvíme prakticky dvanáct let...a pořád jsme měli nějaké výmluvy, nebo bylo pole daleko, nebo jsme to prostě za květu nestihli...no tak teď konečně nastal ten den, kdy všechny okolnosti přály zdárnému provedení :) Jen to podvečerní sluníčko teda pořád svítilo až moc, takže jsme všichni házeli ksichtíky :D Moc děkujeme Honzíkovi za fotky na památku. Kéž by nám ta pětičlenná smečka držela ve zdraví ještě dlouho!
17.5.2026 ♡ Esus Eldunarya na výstavě v Lučenci
Naše slovenské Eso nám připravilo velké překvapení! Panička ho přihlásila na dvoudenní mezinárodní výstavu do Lučence, ze které si odnesl krásné výsledky! V sobotu získal V1, CAC a v neděli dokonce V1, CAC, CACIB a BOB! Moc děkujeme za všechen čas a aktivity, které Darinka Esovi nabízí a roste tak z něj opravdu skvělý parťák pro všechno. Tak, jak jsem si to pro něj moc přála :)
Naše slovenské Eso nám připravilo velké překvapení! Panička ho přihlásila na dvoudenní mezinárodní výstavu do Lučence, ze které si odnesl krásné výsledky! V sobotu získal V1, CAC a v neděli dokonce V1, CAC, CACIB a BOB! Moc děkujeme za všechen čas a aktivity, které Darinka Esovi nabízí a roste tak z něj opravdu skvělý parťák pro všechno. Tak, jak jsem si to pro něj moc přála :)
17.5.2026 ♡ Svod mladých Expertů - Evandar a Eroica
Na stejném místě jako výstava, ve Vigvam resortu v Němčicích u Kolína, se v neděli konal i svod mladých hovawartů, na který se přihlásili dva naši Experti - Enzo (Evandar) a Roica (Eroica). Oba se moc hezky předvedli, i když z toho páníčci měli obavy...je fakt, že jsou to hopíci na pérkách a vydržet chvilku v klidu jim dělá docela problém. Nicméně to krásně zvládli a my jsme moc šťastní, jací pohodoví hovíci z nich vyrostli! Děkujeme moc za účast a předvedení, vážíme si toho a těšíme se na další setkání :)
Na stejném místě jako výstava, ve Vigvam resortu v Němčicích u Kolína, se v neděli konal i svod mladých hovawartů, na který se přihlásili dva naši Experti - Enzo (Evandar) a Roica (Eroica). Oba se moc hezky předvedli, i když z toho páníčci měli obavy...je fakt, že jsou to hopíci na pérkách a vydržet chvilku v klidu jim dělá docela problém. Nicméně to krásně zvládli a my jsme moc šťastní, jací pohodoví hovíci z nich vyrostli! Děkujeme moc za účast a předvedení, vážíme si toho a těšíme se na další setkání :)
16.5.2026 ♡ Speciální výstava k výročí 40 let chovu hovawartů v Česku
Letošní největší akce roku, kterou jsme v Hovawart klubu slavili krásné jubilejní výročí, se zúčastnily dvě holčičky Eldunarya - ve třídě mimo konkurenci (protože po štěňátkách ta výstavní forma fakt není :D) se vystavila naše Winnie s výsledkem Posouzena 1 a v nabité třídě veteránů se poprvé představila Arianka, která si odnesla krásnou známku Výborná. Moc a moc rádi jsme potkali všechny kamarády a děkujeme Leně za předvedení Arianky. Je opravdu radost vidět ji v tak skvělé kondici, kdy by jí snad věk 8 let nikdo nehádal...jen ať to tak vydrží ještě móóc dlouhou :)
Winnie si kromě toho převzala i ocenění za 18. místo v soutěži Pracovní hovawart roku 2025!
A jako velcí pomocníci nám při organizaci pomáhali i páníčci Falky a Furrynky, takže tyhle dvě naše malé úžasňačky si veškeré dění kolem výstavy mohly taky pořádně očichat :) Zvládly to na výbornou!
Letošní největší akce roku, kterou jsme v Hovawart klubu slavili krásné jubilejní výročí, se zúčastnily dvě holčičky Eldunarya - ve třídě mimo konkurenci (protože po štěňátkách ta výstavní forma fakt není :D) se vystavila naše Winnie s výsledkem Posouzena 1 a v nabité třídě veteránů se poprvé představila Arianka, která si odnesla krásnou známku Výborná. Moc a moc rádi jsme potkali všechny kamarády a děkujeme Leně za předvedení Arianky. Je opravdu radost vidět ji v tak skvělé kondici, kdy by jí snad věk 8 let nikdo nehádal...jen ať to tak vydrží ještě móóc dlouhou :)
Winnie si kromě toho převzala i ocenění za 18. místo v soutěži Pracovní hovawart roku 2025!
A jako velcí pomocníci nám při organizaci pomáhali i páníčci Falky a Furrynky, takže tyhle dvě naše malé úžasňačky si veškeré dění kolem výstavy mohly taky pořádně očichat :) Zvládly to na výbornou!
9.5.2026 ♡ Sraz Frajerů, přehrada Olešná
Vždycky jsme rádi, když nejsme iniciativní jenom my, ale i páníčci. A myslím, že u Frajerů se nám sešla fakt super parta :) A tak páníčci Faramira navrhli sourozenecké "okusování", na které se sešlo 6 Frajerů - Faramir, Falka, Furry, Fjörgyn (Bonnie), Fantaghiro (Giri) a Finrod (Rody). Řádění bylo intenzivní, povídání taky, počasí nám vyšlo...takže jsme si užili moc fajn společné odpoledne v krásném prostředí přehrady Olešná. Moc děkujeme za setkání a těšíme se na další!
Vždycky jsme rádi, když nejsme iniciativní jenom my, ale i páníčci. A myslím, že u Frajerů se nám sešla fakt super parta :) A tak páníčci Faramira navrhli sourozenecké "okusování", na které se sešlo 6 Frajerů - Faramir, Falka, Furry, Fjörgyn (Bonnie), Fantaghiro (Giri) a Finrod (Rody). Řádění bylo intenzivní, povídání taky, počasí nám vyšlo...takže jsme si užili moc fajn společné odpoledne v krásném prostředí přehrady Olešná. Moc děkujeme za setkání a těšíme se na další!
25.4.2026 ♡ Návštěva Draca (Džina) Eldunarya
Máme ho nejblíž ze všech štěňátek a přes to ho vídáme tak málo...nešlo jinak, museli jsme zajet Džinovi potřást tlapkou k narozkám osobně :) Je to obrovský pohodář, skvělý parťák celé rodiny a zároveň správný hlídač. No a kromě jiného i taková pánská kopie maminky Eušky :) Děkujeme za všechnu lásku a péči, kterou díky páníčkům má!
Máme ho nejblíž ze všech štěňátek a přes to ho vídáme tak málo...nešlo jinak, museli jsme zajet Džinovi potřást tlapkou k narozkám osobně :) Je to obrovský pohodář, skvělý parťák celé rodiny a zároveň správný hlídač. No a kromě jiného i taková pánská kopie maminky Eušky :) Děkujeme za všechnu lásku a péči, kterou díky páníčkům má!
21.4.2026 ♡ Štěňátka "D" Eldunarya slaví 4. narozeniny!
Naši Dráčci z vrhu "D" Deynor, Dracarys a Dagaz (Éowyn Debbie-Ann x Plattensee Wart Argos) dnes oslavila čtvrté narozeniny! Všechno nejlepší, kluci! A hlavně hodně zdravíčka :)
Naši Dráčci z vrhu "D" Deynor, Dracarys a Dagaz (Éowyn Debbie-Ann x Plattensee Wart Argos) dnes oslavila čtvrté narozeniny! Všechno nejlepší, kluci! A hlavně hodně zdravíčka :)
18.4.2026 ♡ Všechna štěňátka vrhu "F" odjela do světa
Další etapa naší chovatelské stanice je zdárně za námi a nové výzvy před námi. Štěňátka vrhu "F", alias Frajeři, se narodila 31.1.2026 a strávila u nás prvních osm týdnů. Krásných, i když tentokrát víc než jindy náročných osm týdnů. Největší zásluhy má tentokrát jednoznačně mamka, protože jsme si tu péči o ně bohužel nezvládly spravedlivě rozdělit jako dřív. Jely jsme nadoraz všichni a mamka k tomu navíc vzala i všechny "noční směny". Takže za to ti mami ještě jednou patří obrovská poklona a poděkování, seš prostě borka! Jsme vděční za to, že máme z nějakého (pro nás stále neznámého) důvodu obrovské štěstí na lidi, kteří se nám díky štěňátkům dostanou do života. Protože to není samozřejmost. Takže děkujeme všem majitelům Frajerů za to, že jsme se mohli potkat a že spolu můžeme dál sdílet ty krásné chvíle, co máme hovíky po boku. A děkujeme také majitelům tatínka štěňátek Vinskiho - Jukkovi a Katje - za to, že jsme mohli vytvořit další skvělou rodinu!
No a co že je ta nová výzva? Tou je nová posila naší smečky, která byla sice v plánu, ale původně v trošku jinak barevném kožíšku. Vždycky jsme si říkali, že jediná blondýna s růžovým obojkem u nás bude Brisie, ale osud tomu chtěl jinak. Takže představujeme naši princeznu Giri (Fantaghiro Eldunarya). Slečnu, která má zatím s retrívrem společnou nejen barvu, ale i povahu a my si na to musíme zvykat. Je to neskutečná vtěrka, mazlinka a i když je chytrá, tu "blondýnu" v sobě často nezapře :D Tak jsme zvědaví, co za další nová dobrodružství nás společně čeká. Moc se na ně těšíme, i když s pětičlennou smečkou už to bude jízda! Držme si kloubouky :)
Další etapa naší chovatelské stanice je zdárně za námi a nové výzvy před námi. Štěňátka vrhu "F", alias Frajeři, se narodila 31.1.2026 a strávila u nás prvních osm týdnů. Krásných, i když tentokrát víc než jindy náročných osm týdnů. Největší zásluhy má tentokrát jednoznačně mamka, protože jsme si tu péči o ně bohužel nezvládly spravedlivě rozdělit jako dřív. Jely jsme nadoraz všichni a mamka k tomu navíc vzala i všechny "noční směny". Takže za to ti mami ještě jednou patří obrovská poklona a poděkování, seš prostě borka! Jsme vděční za to, že máme z nějakého (pro nás stále neznámého) důvodu obrovské štěstí na lidi, kteří se nám díky štěňátkům dostanou do života. Protože to není samozřejmost. Takže děkujeme všem majitelům Frajerů za to, že jsme se mohli potkat a že spolu můžeme dál sdílet ty krásné chvíle, co máme hovíky po boku. A děkujeme také majitelům tatínka štěňátek Vinskiho - Jukkovi a Katje - za to, že jsme mohli vytvořit další skvělou rodinu!
No a co že je ta nová výzva? Tou je nová posila naší smečky, která byla sice v plánu, ale původně v trošku jinak barevném kožíšku. Vždycky jsme si říkali, že jediná blondýna s růžovým obojkem u nás bude Brisie, ale osud tomu chtěl jinak. Takže představujeme naši princeznu Giri (Fantaghiro Eldunarya). Slečnu, která má zatím s retrívrem společnou nejen barvu, ale i povahu a my si na to musíme zvykat. Je to neskutečná vtěrka, mazlinka a i když je chytrá, tu "blondýnu" v sobě často nezapře :D Tak jsme zvědaví, co za další nová dobrodružství nás společně čeká. Moc se na ně těšíme, i když s pětičlennou smečkou už to bude jízda! Držme si kloubouky :)
11.4.2026 ♡ Casso Eldunarya složil zkoušku FCI-IGP2!
"Náš" borec Casso měl dnes další úspěšný pracovní den a na cizím cvičáku ve Šternberku se mu podařilo složit zkoušku FCI-IGP2 za krásné body 80/84/79! Jsou s paničkou Broňou prostě skvělí a my jsme na ně moc a moc pyšní! Děkujeme za krásné zprávy :)
"Náš" borec Casso měl dnes další úspěšný pracovní den a na cizím cvičáku ve Šternberku se mu podařilo složit zkoušku FCI-IGP2 za krásné body 80/84/79! Jsou s paničkou Broňou prostě skvělí a my jsme na ně moc a moc pyšní! Děkujeme za krásné zprávy :)
25.2.2026 ♡ Štěňátka "C" Eldunarya slaví 5. narozeniny, Brisie 8. narozeniny
Dnes je to už pět let, kdy Brisie na svoje narozeniny přivedla na svět naše malé Cukrouše :) Přejeme celé statečné sedmičce (Calanthé, Casso, Cadmus, Codak, Coenn, Ceranthor, Cernunnos) všechno nej nej nejlepší a ještě aspoň další dvě pětiletky strávené ve zdraví a radosti po boku svých páníčků! Mamka byla dnes přes polední pauzu osobně navštívit a potřást tlapkou Cassovi, kterého máme nejblíž v Olomouci a je to pořád stejný miláček! V pátek se moc těšíme na návštěvu za Erným a za ostatními Cukrouši se vypravíme hned, jak se náš časoprostor zase trošku uvolní :)
Brisie Micailve, naše krásná Brísulína, dnes vstupuje oficiálně mezi psí veterány. I když nám už trošku zešedivěla, je to vlastně to jediné, co by ji mohlo mezi veterány řadit. Protože jinak je to pořád naše osmileté hravé a žravé štěňátko, které bylo s dortem jako každý rok těžké vyfotit - i těch pár pózovacích vteřin bylo předlouhých...za to zákus do dortu proběhnul rychlostí blesku :D Všechno nejlepší, miláčková naše a ještě jednou tolik, prosím! :)
Dnes je to už pět let, kdy Brisie na svoje narozeniny přivedla na svět naše malé Cukrouše :) Přejeme celé statečné sedmičce (Calanthé, Casso, Cadmus, Codak, Coenn, Ceranthor, Cernunnos) všechno nej nej nejlepší a ještě aspoň další dvě pětiletky strávené ve zdraví a radosti po boku svých páníčků! Mamka byla dnes přes polední pauzu osobně navštívit a potřást tlapkou Cassovi, kterého máme nejblíž v Olomouci a je to pořád stejný miláček! V pátek se moc těšíme na návštěvu za Erným a za ostatními Cukrouši se vypravíme hned, jak se náš časoprostor zase trošku uvolní :)
Brisie Micailve, naše krásná Brísulína, dnes vstupuje oficiálně mezi psí veterány. I když nám už trošku zešedivěla, je to vlastně to jediné, co by ji mohlo mezi veterány řadit. Protože jinak je to pořád naše osmileté hravé a žravé štěňátko, které bylo s dortem jako každý rok těžké vyfotit - i těch pár pózovacích vteřin bylo předlouhých...za to zákus do dortu proběhnul rychlostí blesku :D Všechno nejlepší, miláčková naše a ještě jednou tolik, prosím! :)
21.2.2026 ♡ Ceranthor Eldunarya, nový Estonský šampion krásy
Parádní zpráva nám přišla z Finska. Thor nám dělá radost na všech frontách a kromě dosavadních úspěchů se od soboty může pyšnit i krásným titulem Šampion Estonska. S majiteli si udělali pěkný výstavní víkend :) Moc gratulujeme a děkujeme!
Parádní zpráva nám přišla z Finska. Thor nám dělá radost na všech frontách a kromě dosavadních úspěchů se od soboty může pyšnit i krásným titulem Šampion Estonska. S majiteli si udělali pěkný výstavní víkend :) Moc gratulujeme a děkujeme!
14.2.2026 ♡ Štěňátka "B" Eldunarya slaví 6. narozeniny
Naši milí Valentýnci, děkujeme vám všem za to, jací skvělí hovíci z vás vyrostli (a za to patří obrovské díky vašim skvělým páníčkům) a přejeme vám hlavně moc a moc zdravíčka, ať je ten svět díky vám dál krásnější a veselejší! Všechno nejlepší :)
Naši milí Valentýnci, děkujeme vám všem za to, jací skvělí hovíci z vás vyrostli (a za to patří obrovské díky vašim skvělým páníčkům) a přejeme vám hlavně moc a moc zdravíčka, ať je ten svět díky vám dál krásnější a veselejší! Všechno nejlepší :)
31. 1. 2026 ♡ Malí Frajeři jsou na světě!
Tak jsme se opět dočkali toho krásného dne, kdy máme ve smečce dočasně několik malých hovíčků navíc :-) Z česko-finského spojení Beowyn ("Winnie") Eldunarya a Hofmacher Vincent ("Vinski") se nám dnes narodilo 8 nádherných Frajerů, konkrétně tři černoznakatí pejsci, tři černoznakaté fenečky a dvě plavé fenečky. Jsme opravdu moc šťastní a vděční, že všechno dopadlo dobře a Winnie i se štěňátky jsou v pořádku a my si je můžeme užívat plnými doušky :-) Děkujeme všem, kteří nám drželi pěsti!
Tak jsme se opět dočkali toho krásného dne, kdy máme ve smečce dočasně několik malých hovíčků navíc :-) Z česko-finského spojení Beowyn ("Winnie") Eldunarya a Hofmacher Vincent ("Vinski") se nám dnes narodilo 8 nádherných Frajerů, konkrétně tři černoznakatí pejsci, tři černoznakaté fenečky a dvě plavé fenečky. Jsme opravdu moc šťastní a vděční, že všechno dopadlo dobře a Winnie i se štěňátky jsou v pořádku a my si je můžeme užívat plnými doušky :-) Děkujeme všem, kteří nám drželi pěsti!
15. 1. 2026 ♡ Ardálek na domácí fyzioterapii
Za Ardálkem už pár měsíců dojíždí Kristý Recová, alias Recovery VetPhysio, na pravidelnou fyzioterapii. Cestování autem do Olomouce už je pro něj náročnější (především kvůli skokům do kufru a z kufru a na schůdky si nějak nemůže zvyknout), tak jsem opravdu moc ráda, že je tu tato možnost, kdy fyzioterapeut dojede za námi :-) Arďuška dělá pokroky, začínáme zase aspoň trošku nasvalovat na procházkách a cvičením a snad se budeme držet v přiměřené formě ještě moc a moc dlouho :-) Kristý před Vánoci prohlédla i Eušku a ta je na svůj věk ve skvělé kondici, takže tam naštěstí zatím nic řešit nemusíme, což je paráda :-)
Za Ardálkem už pár měsíců dojíždí Kristý Recová, alias Recovery VetPhysio, na pravidelnou fyzioterapii. Cestování autem do Olomouce už je pro něj náročnější (především kvůli skokům do kufru a z kufru a na schůdky si nějak nemůže zvyknout), tak jsem opravdu moc ráda, že je tu tato možnost, kdy fyzioterapeut dojede za námi :-) Arďuška dělá pokroky, začínáme zase aspoň trošku nasvalovat na procházkách a cvičením a snad se budeme držet v přiměřené formě ještě moc a moc dlouho :-) Kristý před Vánoci prohlédla i Eušku a ta je na svůj věk ve skvělé kondici, takže tam naštěstí zatím nic řešit nemusíme, což je paráda :-)
12. 1. 2026 ♡ Štěňátka "A" Eldunarya slaví 8. narozeniny
Naše milá Klabzubova jedenáctko, co na to říct. Čas se nedá zpomalit a vy se tak právě stáváte psími veterány. Nepřejeme si pro vás nic jiného, než aby vám tenhle titul zůstal ještě dlouho jenom na papíře a vy jste si užívali bájový život se svými skvělými páníčky ve zdraví, síle a plní radosti z každého dne. Kéž by ještě další osmička byla před vámi :-) Děkujeme za vás, lásky naše!
Naše milá Klabzubova jedenáctko, co na to říct. Čas se nedá zpomalit a vy se tak právě stáváte psími veterány. Nepřejeme si pro vás nic jiného, než aby vám tenhle titul zůstal ještě dlouho jenom na papíře a vy jste si užívali bájový život se svými skvělými páníčky ve zdraví, síle a plní radosti z každého dne. Kéž by ještě další osmička byla před vámi :-) Děkujeme za vás, lásky naše!
3. 1. 2026 ♡ Novoroční focení smečky
Přelom roku nás překvapil krásnou sněhovou nadílkou. A naštěstí jsme se rozhoupali zavčas, než sníh roztaje, a vyrazili na procházku zachytit tu naši smečku objektivem foťáku :-) Euška s Ardálkem už to focení moc nemusí (co bychom po nich taky v 11 letech chtěli), za to Brisie se vyřádila a vznikly z toho docela vtipné momentky :D, no a naše těhulka Winnie už si za půlkou březosti užívá spíš pohodičku a klídeček a šetří síly :-)
Přelom roku nás překvapil krásnou sněhovou nadílkou. A naštěstí jsme se rozhoupali zavčas, než sníh roztaje, a vyrazili na procházku zachytit tu naši smečku objektivem foťáku :-) Euška s Ardálkem už to focení moc nemusí (co bychom po nich taky v 11 letech chtěli), za to Brisie se vyřádila a vznikly z toho docela vtipné momentky :D, no a naše těhulka Winnie už si za půlkou březosti užívá spíš pohodičku a klídeček a šetří síly :-)
1. 1. 2026 ♡ PF 2026





















































































































